Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym

 • Doniczka Airy to naturalny biofilt, który oczyszczacz powietrze. Jego działanie polega na wspomaganiu roślin oczyszczające powietrze poprzez ponad 8-krotne zwiększenie ich wydajność.
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
Okrągła Doniczka Antysmogowa Airy M biała z jasnym szarym
389,00 zł
/ szt. brutto
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

Doniczki Airy - naturalny oczyszczacz powietrza:

Airy to jedyna doniczka, która wraz z rośliną tworzy naturalny i samowystarczalny system oczyszczania powietrza. Jej opatentowana konstrukcja wzmacnia co najmniej 8-krotnie siłę działania roślin oczyszczających powietrze.

 

Zobacz, co nasza doniczka potrafi:

 • Zmniejsza zanieczyszczenie powietrza – dzięki niej możesz znacznie obniżyć zagrożenia zdrowia takie jak alergia, rak płuc, astma, choroba Alzheimera, udar mózgu, bezpłodność, słaby rozwój u dzieci oraz wiele innych chorób układu sercowego i oddechowego.
 • Naturalne działanie – pracuje 24 h/dobę dbając o Twoje zdrowie i nie wydaje żadnych dźwięków, które mogły by rozpraszać.
 • Nie wymaga zasilania – nie zapłacisz za energię elektryczną. Ponadto możesz postawić ją w dowolnym miejscu nie przejmując się przewodami elektrycznymi.
 • Brak elementów eksploatacyjnych – raz kupujesz i nie poniesiesz więcej żadnych kosztów związanych z wymianą filtrów czy obsługą serwisową, co miałoby miejsce przy urządzeniach elektrycznych.
 • Bezobsługowa – nie musisz się przejmować, że bez odpowiedniej obsługi wydajność urządzenia spadnie lub wręcz zacznie szkodzić zamiast pomagać. Kogo uczynisz odpowiedzialnym za wymianę filtrów i wody w urządzeniach elektrycznych? Nasz system uwalnia Cię od tych obowiązków.
 • Wysoka jakość wykonania – niemiecka jakość gwarantuje wytrzymałość i pozwoli Ci na użytkowanie doniczki jej przez lata.
 • Duża wydajność - 1 biofiltr zastąpi 8 roślin w standardowych doniczkach. Jest idealny, gdy masz mało miejsca dla wielu roślin.
 • Nawilżacz powietrza – rośliny doniczkowe zwiększają wilgotność powietrza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób dróg oddechowych.
 • Posiada zbiornik na wodę – możesz nawet na kilka tygodni zapomnieć o podlewaniu roślin.

 

 

Jak działa doniczka Airy:

 1. Nasza doniczka to filtr powietrza do domu, który wykorzystuje efekt kominowy. Jej konstrukcja powoduje, że wytwarza się różnica ciśnień i temperatur u góry i na spodzie donicy. Zanieczyszczone powietrze jest wsysane od spodu i dociera do gleby i korzeni. Przyciąganie zanieczyszczeń potęguje zeolit znajdujący się w substracie mineralnym, który posiada silne właściwości absorbujące i filtruje powietrze z toksyn. Jego porowata budowa sprawia, że nawet mała ilość zeolitu ma bardzo dużą powierzchnię wchłaniania.
 2. W następnej kolejności zanieczyszczenia zostają przetransportowane do gleby i korzeni. Żyjące tam mikroorganizmy rozkładają je na składniki mineralne i inne substancje, które stanowią pokarm dla roślin.
 3. W ostatnim etapie korzenie roślin pobierają z gleby rozłożone wcześniej zanieczyszczenia i ostatecznie likwidują żywiąc się nimi. W ten sposób pozostaje czyste powietrze, które roślina wypuszcza górą. Efektem ubocznym takiego procesu jest lepszy wzrost i rozwój roślin.

 

Niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia, które pogarszają jakość powietrza w Twoim domu:

 • benzen
 • toluen
 • amoniak
 • formaldehydy
 • trichloroetylen
 • ftalan
 • kurz
 • roztocza
 • nikotyna

 

Parametry doniczek oczyszczających powietrze Airy:

 

dane techniczne doniczki Airy biofiltr

 

Badania i nagrody:

Przeprowadzone na doniczce badania udowodniły, że zwiększa ona 8-krotnie czystość powietrza w porównaniu do roślin w zwykłych doniczkach. Jej niezwykłe efekty potwierdziło nawet NASA, a także wiele niezależnych instytucji takich jak Uniwersytet w Pekinie, Instytut Fraunhofera, TUV Nord czy Instytut Środowiska EPEA w Hamburgu.

Jakość i design naszego produktu zostały docenione przez konsumentów i projektantów zdobywając Red Dot Award. Doniczka Airy zwyciężyła również w międzynarodowym plebiscycie German Design Award przyznawanym przez niemieckiego ministra ekonomii.

 

Kupując u Nas w zestawie otrzymasz:

 • Doniczka oczyszczająca powietrze
 • Substrat mineralny składający się z zeolitu, pumeksu i lawy
 • Instrukcja obsługi
 • Katalog roślin oczyszczających powietrze

skład zestawów Airy

  

 

Substrat do roślin doniczkowych Airy Base: 

Airy Base to specjalny substrat, który usprawnia pracę roślin i doniczek Airy w procesie oczyszczania powietrza. Jego skład został tak skomponowany, żeby zapewnić roślinom idealne warunki do filtrowania toksyn z powietrza.

Co zyskujesz dzięki podłożu Airy Base:

 • Substrat bardzo ładnie prezentuje w doniczce i stanowi dodatkową ozdobę.
 • Gruboziarnista struktura substratu zapewnia odpowiednie napowietrzenie systemu korzeniowego, co zwiększa możliwości rośliny w oczyszczaniu powietrza.
 • Większość roślin oczyszczających powietrze, to rośliny egzotyczne wymagające do optymalnego rozwoju podłoża z drenażem, które zapewnia im Airy Base.
 • Stanowi idealne środowisko dla mikroorganizmów żyjących w systemie korzeniowym roślin. Organizmy te pomagają rozkładać toksyny na składniki odżywcze. W efekcie otrzymujesz czystsze powietrze i bardziej okazałą roślinę.
 • Magazynuje składniki odżywcze. Roślina nie musi zużywać od razu wszystkich składników powstałych z rozłożonych toksyn, ale może sobie je pobierać stopniowo według zapotrzebowania. Dzięki temu nie wymaga od Ciebie tak częstego nawożenia.
 • Zeolit znajdujący się w składzie substratu przyciąga i pochłania zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Zasada działania jest podobna jak przy węglu aktywnym. W ten sposób otrzymujesz kolejne narzędzie do walki o lepszą jakość powietrza.
 • Zapewnia stabilne podłoże dla roślin.
 • Nie musisz brudzić rąk podczas prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych.
 • Możesz stosować go wielokrotnie np. przy przesadzaniu roślin, ponieważ substrat nie zużywa się.
 • Reguluje poziom odczynu pH.

 

 

Co wchodzi w skład substratu Airy Base:

Zeolit - jest to naturalny minerał o porowatej strukturze. Posiada ogromne możliwości pozytywnego oddziaływania na środowisko.

Działa jak odkurzacz na wiele zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Jest to spowodowane tym, że zeolit posiada ładunek ujemny, natomiast większość toksyn jest naładowana dodatnio. Ładunki przeciwstawne przyciągają się, w efekcie czego zeolit działa na toksyny jak magnes.

Jest świetny w neutralizowaniu amoniaku i fosforanów. Doskonale sprawdza się również przy wychwytywaniu jonów ołowiu, miedzi, cynku i rtęci. Ponadto usuwa mykotoksyny, chemikalia, bakterie patogenne, wirusy, a nawet radioaktywne izotopy.

Ma wiele zastosowań. W ogrodnictwie jest dodawany do nawozów i środków wspomagających wzrost roślin. Użyźnia glebę i zapewnia roślinom dostęp do niezbędnych minerałów. Redukuje również ilość owadów i ich larw w podłożu. Natomiast porowata struktura zeolitu zapewnia odpowiedni drenaż podłoża.

 

Pumeks - naturalna skała wulkaniczna o porowatej strukturze. Jest bardzo trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Posiada porowatą strukturę, która ułatwia magazynowanie składników odżywczych i doskonale rozluźnia podłoże. Ponadto, zatrzymuje wodę zapewniając roślinom odpowiednią wilgoć.

 

Lawa - skała powstała w wyniku procesów wulkanicznych. Zapewnia drenaż podłoża i podobnie jak pumeks magazynuje wodę wewnątrz struktury granulatu, dzięki czemu roślina może ją pobierać powoli według własnego zapotrzebowania. Takie właściwości zabezpieczają również przed efektem wody stojącej, w której mogłyby gromadzić się np. grzyby. Zawiera wiele składników odżywczych m.in. mangan, potas, wapń, magnez i żelazo. Lawa wulkaniczna jest odporna na warunki atmosferyczne i wolna od zanieczyszczeń.

 

 

Wskazówki przy stosowaniu substratu Airy Base:

 

 • Jeżeli chcesz szybko nawilżyć całe podłoże, podlewaj rośliny bezpośrednio na granulat, a nie do zbiornika na wodę. W ten sposób substrat zdąży zmagazynować wodę, która później będzie łatwiej dostępna dla roślin.
 • Podlewając bezpośrednio na substrat rób to powoli lub odmierz sobie wcześniej ilość potrzebnej wody. Woda wolno przepływa przez substrat i podlewając bez umiaru możesz doprowadzić do przelania doniczki.
 • Podczas przesadzania roślin należy bryłę korzeniową oczyścić z nadmiaru luźnej gleby.
 • Sadząc kilka roślin w doniczce powinniśmy posadzić je na jednakowej głębokości, żeby zapewnić im taki sam dostęp do wody.
 • Nie stosuj substratu Airy Base mieszając go z glebą do roślin doniczkowych.
 • Przechowuj substrat szczelnie zamknięty w suchym i chłodnym miejscu. Nie wystawiaj go podczas przechowywania na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

 

Kod produktu
4251183810054
Gwarancja
rozmiar
M (okrągła)
kolor
biały (RAL 9003)
drugi kolor
jasny szary
wysokość
27 cm
szerokość
27 cm
średnica
22 cm
materiał
polietylen (PE)
gwarancja
24 miesiące
waga opakowania
7 kg
W zestawie
doniczka
,
substrat Airy Base 6 litrów (zeolit + lawa + pumeks)
,
instrukcja obsługi
,
katalog roślin oczyszczających powietrze
odczyn substratu Airy Base
pH 6,3
składniki odżywcze substratu Airy Base
azot (N) 7 mg/l
,
sole mineralne 130 mg/l
,
fosforany (P2O5) 29 mg/l
,
potas (K2) 226 mg/l
,
bor (B) < 10 mg/l
,
miedź (Cu) 0,4 mg/l
,
Cynk (Zn) 0,4 mg /l
pojemność zbiornika na wodę
1,6 litra
24 miesiące
24 miesiące
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Doniczka oczyszczająca powietrze - jak to działa?
Sprawdź jak działa nasza doniczka, która w raz z rośliną tworzy naturalny system oczyszczania powietrza. To nie jest zwykła doniczka. To superwydajny biofiltr, który nie tylko polepszy Twoje zdrowie, ale również będzie miał ogromny pozytywny wpływ na Twoje rośliny.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 165 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-20
Zamówienie przebiegło sprawnie, towar był dobrze zapakowany, szybko przesłany. Kontakt ze sprzedawcą bardzo dobry.
2020-03-21
Gdyby w ofercie byly jeszcze wsady do doniczek to 5 murowana.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel